Retreaty, workshopy

Workhop - After Office Yoga

Datum: 11.10.2020 (neděle)

Délka: 17:00 - 19:00

Cena za osobu: 550,-

Pracujete dlouhé hodiny za počítačem nebo máte jiné sedavé zaměstnání? Trápí Vás v důsledku toho únava, bolesti hlavy, krku, ramenou či zad, nebo brnění končetin?

Přijďte na můj workshop ve kterém probereme, co se v našem těle děje při dlouhém (a špatném) sezení u počítače a naučím Vás jógovou sekvenci cílenou na odvrácení efektů dlouhodobého sezení, kterou můžete praktikovat kdykoliv se budete potřebovat po práci protáhnout.

Workshop bude možný absolvovat i z pohodlí a bezpečí Vašeho domova přes Zoom.

Lektorka - Martina Barabas

Ramena a kyčle

Datum: 30.8.2020 (neděle)
Délka: 18:00 - 20:30
Cena za osobu: 600,-

Tyto části našeho těla můžou být častý průsečík a stopka v našem těle, který nás limituje, omezuje naší hybnost a uvolněnost v praxi jogy a v plynulosti provádění ásan, ale může se tak dít i během každodenního fungování v práci, nechtěná bolest atp. Vyzkoušíme si cviky zaměřené na zatuhlá ramena, zvýšíme jejích pohyblivost a stabilizujeme je posilovacími cviky. Pro plynulou praxi a dobré proskoky ve vinyasách je třeba mít pevná a zdravá otevřená ramena.

Druhá část workshopu bude zaměřená na oblast pánve a kyčle, vysvětlíme si vztah mezi koleny a kyčlemi, jak být správně v pozici. Jak postupovat v předkolech a záklonech a jak postupovat pokud si časem chceme vložit nohu za hlavu, rozfázujeme si metody, které k tomu napomohou a pozice které otevírají cestu k kurmasaně a supta kurmasaně a později i k ekapada sirsasaně-jedna noha za hlavou a dwi pada sirsasaně-obě nohy za hlavou, které se vyskytují v druhé sérii ashtanga jogy.

Workshop je vhodný i pro neashtangisty a i začátečníky v joze.

Těsím se a brzy na viděnou. Sandra

Workshop pranayama

Datum: neděle behem 4 tydnu (6.9.2020 - 27.9.2020)         Delka:  18:00 - 19:00 

Cena za osobu: 800,-

Dechové cvičení, kontrola dechu (prány-kosmické energie), se zádržemi. Čtvrtý stupeň ashtanga jogy, po ásanách je 4 anga (úd) z Patanjaliho yogasuter je pranayama, přechodová fáze mezi hrubohmotným na jemnohmotnou, této osmidílné cesty jogy, blíže k meditaci a vnitřního vhledu. Prohlubuje spirituální část praxe. Zvyšuje se vědomí o našem těle. Zvyšuje se kapacita plic. Každý den se naučíte něco nového.     

Je potřeba dodržovat praxi pranayami pokud možno každý den, praktikovat si doma, nejlépe ve stejnou dobu na stejném místě. Nalačno (2-3 h před nejíst). Kurz je vhodný i pro těhotné, pouze po třetím měsíci těhotenství se nepraktikuje kapalabati.

 • Ujjayi pranayama typ 1
 • Kapalabati a shitali
 • Bhastrika a sukshhum pranayama
 • Brahmari pranayama a ujjayi typ 2

Vzhůru nohama: inverzní pozice od začátku

Datum: 12.9. 2020 (sobota)

Délka: 14:30 - 17:00

Cena: 550 (přihlášení a platba do konce srpna), poté 650

Obrácené pozice jsou součástí téměř každé jógové praxe. Mají širokou škálu pozitivních účinků na naše tělo na fyzické, mentální a emoční úrovni. Intenzivně prokrvují náš mozek, ulevují páteři, zklidňují nervovou soustavu a při pravidelné praxi nás zbavují například křečových žil, různých otoků a dalších zdravotních problémů. Na otevřených lekcí na ně bohužel ne vždy zbývá čas a nebo jsou prováděny v rychlejším tempu, které nám nemusí úplně sednout, pokud neznáme správnou techniku dané pozice.

Na tomto workshopu se naučíme několik pozic ze závěrečných ashtangových a hatha sérií. Vysvětlíme si správné provedení každé pozice, včetně jejich benefitů a modifikací. Ásány, které probereme:

 • Salamba sarvangasana

 • Halasana

 • Karnapidasana

 • Urdhva padmasana

 • Pindasana

 • Matsyasana

 • Uttana Padasana

 • Shirshasana

 • Chakrasana

Představíme si ashtanga i hatha jógové verze a podle času a složení praktikantů na workshopu možná naťukneme i přípravu na náročnější ásany.:) Na závěr se zklidníme jemnou pranayamou a workshop zakončíme dlouhou šavasanou.

Workshop není vhodný pro těhotné a lidi a pro ty, co mají závažnější problémy s vysokým krevním tlakem.

Těším se na vás!:)

Kristýna 

Zdokonalte se ve vinyase v ashtanze

Datum: 20.9.2020
Délka: 15:30 - 17:30
Cena za osobu: 550,-

Tento workshop je pro ashtangisty, ale i osoby praktikující jogu a kteří by se rádi zlepšili ve vinyase

-snadnější, modifikované a těžší přechody mezi pozicemi

-proskoky (přechody) mezi pozicemi vsedě a i dál.

Ashtanga Vinyasa prohlubuje jak sílu tak pružnost a je třeba mít oba ekvivalenty této praxe v rovnováze, pro stabilitu našeho těla i mysli, vyrovnávají mužskou a ženskou energii a pravou a levou stranu našeho těla. Vinyasy mají mimo koncentračního prvku (dech) velký vliv na sílu v našem těle.

Podíváme se podrobně na různé varianty proskoků (od nejlehčí po tu nejtěžší možnou variantu a vyzkoušíme si je)

-podíváme se na sílu středu těla-core, svaly v těle, které jsou pro proskoky nezbytné

- otevřeme spolu bezpečně kyčle tak, aby pro vás byly proskoky dostupnější

-ukážeme si korektní vinyasu při proskocích mezi pozicemi (jak se vstupuje a vystupuje korektně z pozice podle dechu).

Budu se těšit, s pozdravem Sandra. Namaste.

Pánevní dno & Střed těla & Diastáza

Datum: 03 .10.2020 (sobota)

Délka: 11:00 - 14:30  

Cena za osobu: 790 czk

UCTI SVÉ KOŘENY A NAJDI SVŮJ STŘED

Pánevní dno & Střed těla & Diastáza

Své pánevní dno máme, stejně jako svůj dech, stále s sebou. Vychází z něj kořeny našeho bytí. Přesto na něj tak často zapomínáme, vzpomeneme si až když se připomene skrze zdravotní obtíže. Máme pro Vás dobrou zprávu. Těmto obtížím se dá předejít a nastalý nežádoucí stav se dá správnou prací do velké míry napravit. A tak než uvěříte, že se nedá nic dělat, přijďte. Naše tělo je mocné. Nejen Vaše celé bytí a prožívání, ale i Váš stoj na rukou, na hlavě, nebo Váš bojovník či pozice stromu se změní, stanete se zakotvenějšími, přesto lehčími. Usadíte se ve svém středu, znovu naleznete sebedůvěru a zvýšíte svou odolnost proti vlivům z okolí.

Představme si, že naše životní energie neodchází z těla ven, ale můžeme ji využít pro správně fungující metabolismus, správnou funkci našich žláz, pohlavních orgánů, odstranit apatii, letargii, depresi, odstranit inkontinenci, zahojit rozestup břišních svalů, ulevit přetíženým bedrům, posílit přes pánevní dno naše zuby a kosti, zlepšit sexuální prožitek, uzdravit rozbolavělé tělo po porodu a mnoho dalšího. Můžeme odemknout skryté zdroje energie a zcela tak proměnit náš život a taktéž jógovou praxi. Získat větší sebedůvěru, jistotu, důvěru v život, najít centrum své životní energie. Pro změnu pracovat se svou jinovou energií a objevit v sobě jemnost, laskavost a péči. Workshop bude kombinací teorie a praxe - citlivé práce s tělem.

Program:

- Jógová praxe. Mula Bandha.

- Pánevní dno a střed těla (teorie). Rovina fyzická, emocionální, energetická, mentální a spirituální.

- Pánevní dno a střed těla (praxe). Harmonizace pánevního dna. Diastáza břišního svalu - prevence a náprava (praktické cviky).

Vhodné jako prevence. Vhodné po porodu (po šestinedělí).

Kontraindikace: pooperační stavy, nezhojené či bolavé rány a jizvy v břišní oblasti, akutní problémy v břišní oblasti, aktuální bakteriální či virová infekce, těhotenství, šestinedělí, panická ataka, schizofrenie, mentální poruchy, extrémní hypo/hypertenze, hraniční poruchy, epilepsie.


Prosím vezměte si s sebou i teplejší oblečení (např. mikinu, dlouhé kalhoty na cvičení), případně ponožky.

Lektorka: Petra Plutnarová

Petra se věnuje jógové terapii, vinyjása józe, jin józe, meditaci a vede specializované workshopy v oblasti pánevního dna, zdravé páteře, obrácených pozic, prevence a terapie stresu a traumatu, meditace a další. Za jógou jezdí po světě, studovala v ášramech v Indii, na Bali i na Srí Lance. Je i průvodkyní kraniosakrální biodynamikou a reiki. Je vášnivou tanečnicí a cestovatelkou. Více na www.yoguimuse.com.

Master class Pozdrav Slunce A a B

Datum: 04.10.2020 (neděle)

Délka: 18:00 - 20:30

Cena za osobu: 600 czk


Podrobně se podíváme na Surya namaskar A a B dle metody ashtanga jógy. Workshopy slouží k prohloubení vaší znalosti v joze a zvyšují i motivaci a zkoušením se člověk i více naučí a posune.

Pozdrav slunce je nedílnou součástí jógové praxe. Je to komplexní praxe zahrnující jak předklony, tak i záklony a pracuje jak s pružností tak silou jedince. Pokud pozdravy slunce cvičíme každý den lze docílit zdravého a pružného těla a zlepší se i vaše koncentrovanost. Je základním stavebním kamenem pro zdravou a uvědomělou praxi ásan, ale i běžný den. Pracujeme s dechem, který je nedílnou systému jogy. Pomocí dechu se lépe soustředíme a prokrvíme naše tělo, okysličujeme své tělo a prohlubujeme vytrvalost a sílu skrz dech. Zahřívá tělo a připravuje ho následovně na ásany- pozice.

-Podíváme se spolu podrobně na pozdravy slunce spolu s vinyasou tzn. kdy se nadechuje a kdy vydechuje.

-Od nejjednodušší varianty až po tu nejtěžší, která pak vede k prohloubení vaší síly pro stoj na rukou a lepší záklony v mostech.

-podrobně si rozebereme pozici po pozici, jak být důkladně a bezpečně v pozicích, které jsou součástí PS.

-vyzkoušíme si i odskoky v PS + prohloubení síly pro stoj na rukou

-vysvětlíme si dristi (směry pohledu) při PS

-vyzkoušíme i různé varianty metody pro prohloubení vašeho předklonu, protažení zadní strany vašeho těla a posílení středu těla a ramen, což můžete pak dělat mimo praxi ve studiu doma jako extra.a

Budu se těšit na viděnou.