Retreaty, workshopy

ZÁKLONY V JOZE

Datum: 28.11.2020 (neděle)

Délka: Doba trvání: 2,5h (pauza 15 min) 18:00 - 20:30

Cena za osobu: 1000,-

Workshop zamřený na záklony v joze. Bez záklonů se v joze neobejdeme. Pro zdravá záda, je třeba něco dělat a to něco nejsou určitě pouze jen předklony, ale i kompenzace pomocí záklonů. Jak udržet naši páteř stále mladou a pružnou, je právě díky tomu že se pravidelně budeme zaměřovat na vyrovnané zaklánění a předklánění naší páteře s důrazem na dech a bezpečnost! Nedílnou součástí jógy jsou předklony, různé úklony ale i záklony a na to se během zaměříme. Záklony nám pomáhají skvěle zvýšit povědomí o našem středu těla, zvyšují sílu v nohou i zádech a otevírají krásně přední stranu těla, bedra a ramena. Budeme mít čas si projit pečlivě pozice jako

-urdhva mukha svanasana (pes hlavou nahoru)

-bhujangasana (kobra)

-naraviralásana (pozice sfingy)

-urdhva dhanurasana (most ze země)

-supta virasana

-Bhekasana (pozice žáby)

-ustrasana (velbloud)

-dhanurasana (pozice luku)

-salabasana (A,B,C)

-kapotasana

-ekapada raja kapotasana (královsky holub)

-Natarajasana (tanečník)

Budeme používat bločky a pásky, využijeme zeď jako pomocníka při záklonech. Pokud s jogou a záklony začínáte, i tak je pro vás workshop vhodný, je zde dostatek času na vysvětlení, pochopení a vyzkoušení si i těžších pozic a to s asistencí učitele a jeho dohledem, takže workshop je vhodný jak pro začátečníky, tak i studenty již zběhlé v joze, kteří si chtějí jen více zdůraznit svou praxi, a posunout se zas o kus dál na své cestě k otevření přední strany svého těla, tedy srdce.

Těšíme se na Váš Yoga & Rest

Ramena a kyčle

Datum: 12.12.2021 (neděle)
Délka: 18:00 - 20:30
Cena za osobu: 1050,-

Tyto části našeho těla můžou být častý průsečík a stopka v našem těle, který nás limituje, omezuje naší hybnost a uvolněnost v praxi jogy a v plynulosti provádění ásan, ale může se tak dít i během každodenního fungování v práci, nechtěná bolest atp. Vyzkoušíme si cviky zaměřené na zatuhlá ramena, zvýšíme jejích pohyblivost a stabilizujeme je posilovacími cviky. Pro plynulou praxi a dobré proskoky ve vinyasách je třeba mít pevná a zdravá otevřená ramena.

Druhá část workshopu bude zaměřená na oblast pánve a kyčle, vysvětlíme si vztah mezi koleny a kyčlemi, jak být správně v pozici. Jak postupovat v předkolech a záklonech a jak postupovat pokud si časem chceme vložit nohu za hlavu, rozfázujeme si metody, které k tomu napomohou a pozice které otevírají cestu k kurmasaně a supta kurmasaně a později i k ekapada sirsasaně-jedna noha za hlavou a dwi pada sirsasaně-obě nohy za hlavou, které se vyskytují v druhé sérii ashtanga jogy.

Workshop je vhodný i pro neashtangisty a i začátečníky v joze.

Těším se a brzy na viděnou.