Lektoři

Sandra Laurencová

Sandra přišla na cestu jogy při studiu na FF UK. Z přílišného sezení a kvůli bolestem v zádech hledala uvolnění a protažení v joze. Vyzkoušela bikram jogu, vinyasu, power jogu, ale její srdce získala až Ashtanga joga. Po ukončení studia cestovala za jogou i 4x do Indie-MYSURU (čte se Majsur). Studovala vždy u stejného učitele M.V.Chidanandy a získala i certifikát lektora jogy (také splnila kurz Ministerstva školství lektorka jogy v roce 2017).

Stále dbá na prohlubování své praxe a prohlubuje i znalosti ohledně jógy, co se týče anatomie (pozice v joze, rehabilitační účinky, asistence v pozicích). Využila workshopu Davida Robsona a Jelena Vesic, Ty Landrum, Kino McGregor, Laruga). A i spirituální cestou (vipassana v Javorie centru-meditačním centrum na Slovensku, dále praxe pranayama - S.V.VENKATESHAIAH a meditace jako takové). Na Sandry lekcích můžete čekat, že bude klást důraz na správné technické provedení pozic spolu s prohloubením dechu ujjayi (čte se udžají), což vede k prohloubení praxe fyzické a i mentálnímu odpočinku.

Petra Plutnarová

Petra se věnuje jógové terapii, hatha józe, vinyasa józe, jin józe, meditaci, somatické práci s tělem a traumatem a vede specializované workshopy v oblasti meditace, prevence a transformace stresu a traumatu, pánevního dna, zdravé páteře, obrácených pozic a další.

Za jógou jezdí po světě, studovala ji v ášramech v Indii, na Bali i na Srí Lance. Je zároveň terapeutkou reiki, vášnivou tanečnicí a cestovatelkou. Více o ní se dočtete na www.yoguimuse.com.


Martina Barabas

Martina začala svou cestu jako studentka a lektorka jógy v Amsterodamu, kde žila přes 10 let. Výuka jógy ji ale zavedla až do jihovýchodní Azie, kde vyučovala v centrech jógy a mindfulness v Thajsku, Bali a Kambodži, než se vrátila zpět do své rodné Prahy

Jóga je pro ní každodenní inspirací a cestou, která jí umožňuje se stále učit něčemu novému, nejen o sobě, ale také o životě samém. Je pro ní cestou ke zdraví, harmonii a hlavně k (sebe)lásce.

Je lektorkou Vinyasy a Jin jógy. Klade důraz převážně na správnou synchronizaci dechu a pohybu, protože věří že každý náš dech, každý náš pohyb, je příležitostí k sebepoznání a k vytvoření nového vztahu s naším tělem a myslí. Právě toto umění naslouchat našim tělesným pocitům a respektovat je s empatií, je klíčem ke zdraví, harmonii a (sebe)lásce. 

Olga Bubnová

Yoga is a part of her life since 2008. She is practicing Hatha yoga, Yoga Therapy, Restorative Yoga, Vinyasa. Olga has been learning from many teachers - USA, India, New Zealand, Czech Republic. She is a Yoga Alliance certified teacher. Olga adds natural movements to traditional yoga poses. Each class is a different though the style is the same - gentle flow, gentle stretch, yoga therapy for the back and hips, breathing exercises. She is a smily person, and her classes are full of positive energy.

Filip Váňa

Jóga pro mě není jen fyzická praxe, jde mnohem hlouběji, je to způsob nahlížení na život, nacházení hodnot, rovnováhy, sebe samých. Každý den nám připomíná, že jsme teprve na začátku, občas nás odmění zlepšením, kdy zjistíme že jsme v nějaké pozici dál, aby nás další vrátila nohama zpět na zem. Učí nás jak si najít hranici mezi tím kam až zkusit zajít, aby se člověk zlepšil a přijetím toho, jak se věci mají. Po skončení hodiny nás odmění pocitem, kdy fyzicky cítíte, že jste právě teď a tady. Jak Ashtangová tak Vinyasa praxe jsou sice fyzicky náročnější než jiné směry, ale rozhodně stojí za vynaloženou námahu. Jakmile podlehnete jejich kouzlu, není již cesty zpět. 

Marcela Petrovská


Marcela je energická a hodně sportovně založená holka. Miluje smích, lyžování, hory, běh, plavání, golf... v podstatě jakýkoliv sport. Její největší láskou v životě je však jóga. Vyzkoušela více stylu jógy, nejvíce ji ale oslovili Ashtanga a vinyasa yoga. Je certifikovanou lektorkou jógy, má za sebou 200 hodinový kurz Instruktor jógy v Dům Jógy Praha a 100 hodinový Teacher training of Ashtanga Yoga - Level 1 u senzačního Jara Pávka v Bratislavě. Také absolvovala mnoho workshopů. Její hodiny jógy jsou dynamické, s důrazem na zpevnění středu těla (tzv. Core), na protažení a prohlubování pružnosti jednotlivých částí. Na každou hodinu se ze srdce těší a velmi ji naplňuje přenášení tohoto nadšení z jógy i dál.


Kristyna Vackova

Od svých pěti let jsem se věnovala baletu a modernímu tanci v Plzni. Neuměla jsem si představit den bez tance, nicméně tento čas díky pracovním a studijním povinnostem bohužel nadešel. A tak jsem objevila jógu - možnost protáhnout se, posílit tělo a zklidnit mysl. Později jsem našla mnohem víc, jóga přestala být o fyzickém cvičení, ale o novém životním stylu. Absolvovala jsem první lektorský kurz v a hned poté odjela do Mysore, Indie, kde jsem zakotvila u svého učitele Hatha jógy Acharya Venkateshe a našla zde jógu v té nejčistší podobě, laskavou a oproštěnou od moderních přístupů, proto se k němu každoročně vracím. Naposledy tuto zimu, kdy jsem dokončila 300 hodinový učitelský kurz, věnovaný specificky ženskému zdraví.

Mimo hatha jógy mi před dvěma lety učarovala ashtanga pro svůj dokonale propracovaný systém, kde si mé srdce získalo více KPJAYI učitelů - v Čechách patří velké díky Denise Sengerové - v zahraničí Lise Ogletree či Evě Zikis.

Jako doplnění k yangové ashtangové praxi jsem zvolila cestu relaxační yin jógy, kde jsem se naučila zastavit a naslouchat svému tělu a mysli.

Všechny směry jógy zformovaly moji učitelskou praxi do směru pochopení a respektu indivdiuálních potřeb každého z nás a také toho, že jóga by kromě té tvrdé dřiny měla být odlehčená, měli bychom se s ní zasmát a nebrat se vždy úplně vážně:)