Lektoři

Sandra Laurencová

Sandra přišla na cestu jogy při studiu na FF UK. Z přílišného sezení a kvůli bolestem v zádech hledala uvolnění a protažení v joze. Vyzkoušela bikram jogu, vinyasu, power jogu, ale její srdce získala až Ashtanga joga. Po ukončení studia cestovala za jogou i 4x do Indie-MYSURU (čte se Majsur). Studovala vždy u stejného učitele M.V.Chidanandy a získala i certifikát lektora jogy (také splnila kurz Ministerstva školství lektorka jogy v roce 2017).

Stále dbá na prohlubování své praxe a prohlubuje i znalosti ohledně jógy, co se týče anatomie (pozice v joze, rehabilitační účinky, asistence v pozicích). Využila workshopu Davida Robsona a Jelena Vesic, Ty Landrum, Kino McGregor, Laruga). A i spirituální cestou (vipassana v Javorie centru-meditačním centrum na Slovensku, dále praxe pranayama - S.V.VENKATESHAIAH a meditace jako takové). Na Sandry lekcích můžete čekat, že bude klást důraz na správné technické provedení pozic spolu s prohloubením dechu ujjayi (čte se udžají), což vede k prohloubení praxe fyzické a i mentálnímu odpočinku.

Petra Plutnarová

Petra se věnuje jógové terapii, hatha józe, vinyasa józe, jin józe, meditaci, somatické práci s tělem a traumatem a vede specializované workshopy v oblasti meditace, prevence a transformace stresu a traumatu, pánevního dna, zdravé páteře, obrácených pozic a další.

Za jógou jezdí po světě, studovala ji v ášramech v Indii, na Bali i na Srí Lance. Je zároveň terapeutkou reiki, vášnivou tanečnicí a cestovatelkou. Více o ní se dočtete na www.yoguimuse.com.


Markéta Mordová

Jóga se stala součástí mého života před 5 lety. Pro házenkářku a velkou sportovkyni pro mě nebyla láskou na první pohled, byla spíše velkou výzvou, kterou jsem se snažila překonat. S postupem času jsem si ale uvědomila, že lekce jógy nejsou o překonávání sebe sama, přijímání výzev, ani násilnému dostávání se do asan. Pochopila jsem. Pochopila jsem lekce jógy a jejich smysl. Pochopila jsem sebe sama. Pochopila jsem své tělo a začala mu naslouchat. A tak jsem se zamilovala. Do jógy, do její filosofie, do asan, do sebe a svého těla, do života.
Na mých lekcích můžete čekat flow, která vám pomůže se zamilovat. Vinyasa jóga vám pomůže v sobě objevit skrytou sílu.
Pojďme se společně zastavit v pohybu, zavřít oči a otevřít srdce. Pojďme být sami sebou a každý za sebe, avšak přeci společně, společně plynout, poznávat sami sebe a užívat si krás, které jóga přináší

Olga Bubnová

Yoga is a part of her life since 2008. She is practicing Hatha yoga, Yoga Therapy, Restorative Yoga, Vinyasa. Olga has been learning from many teachers - USA, India, New Zealand, Czech Republic. She is a Yoga Alliance certified teacher. Olga adds natural movements to traditional yoga poses. Each class is a different though the style is the same - gentle flow, gentle stretch, yoga therapy for the back and hips, breathing exercises. She is a smily person, and her classes are full of positive energy.

Marcela Petrovská


Marcela je energická a hodně sportovně založená holka. Miluje smích, lyžování, hory, běh, plavání, golf... v podstatě jakýkoliv sport. Její největší láskou v životě je však jóga. Vyzkoušela více stylu jógy, nejvíce ji ale oslovili Ashtanga a vinyasa yoga. Je certifikovanou lektorkou jógy, má za sebou 200 hodinový kurz Instruktor jógy v Dům Jógy Praha a 100 hodinový Teacher training of Ashtanga Yoga - Level 1 u senzačního Jara Pávka v Bratislavě. Také absolvovala mnoho workshopů. Její hodiny jógy jsou dynamické, s důrazem na zpevnění středu těla (tzv. Core), na protažení a prohlubování pružnosti jednotlivých částí. Na každou hodinu se ze srdce těší a velmi ji naplňuje přenášení tohoto nadšení z jógy i dál.


Kristyna Vackova

Od svých pěti let jsem se věnovala baletu a modernímu tanci v Plzni. Neuměla jsem si představit den bez tance, nicméně tento čas díky pracovním a studijním povinnostem bohužel nadešel. A tak jsem objevila jógu - možnost protáhnout se, posílit tělo a zklidnit mysl. Později jsem našla mnohem víc, jóga přestala být o fyzickém cvičení, ale o novém životním stylu. Absolvovala jsem první lektorský kurz v a hned poté odjela do Mysore, Indie, kde jsem zakotvila u svého učitele Hatha jógy Acharya Venkateshe a našla zde jógu v té nejčistší podobě, laskavou a oproštěnou od moderních přístupů, proto se k němu každoročně vracím. Naposledy tuto zimu, kdy jsem dokončila 300 hodinový učitelský kurz, věnovaný specificky ženskému zdraví.

Mimo hatha jógy mi před dvěma lety učarovala ashtanga pro svůj dokonale propracovaný systém, kde si mé srdce získalo více KPJAYI učitelů - v Čechách patří velké díky Denise Sengerové - v zahraničí Lise Ogletree či Evě Zikis.

Jako doplnění k yangové ashtangové praxi jsem zvolila cestu relaxační yin jógy, kde jsem se naučila zastavit a naslouchat svému tělu a mysli.

Všechny směry jógy zformovaly moji učitelskou praxi do směru pochopení a respektu indivdiuálních potřeb každého z nás a také toho, že jóga by kromě té tvrdé dřiny měla být odlehčená, měli bychom se s ní zasmát a nebrat se vždy úplně vážně:)

Iryna Novytska

Iryna grew up in Ukraine where she danced as a kid and as a teenager, which adds to her fluid style of movement. She then lived in Paris for 6 years, where she practiced yoga and worked as an analyst. Throughout that time, she realized that yoga changed her life for the better, and she needed to share it with other people, as it improved their physical and mental health. She decided to become a Yoga Teacher, followed well-known US teachers such as Patrick Beach and Carling Harps and went through a 200h YTT with them. They invented a branch of Vinyasa Yoga called Awakening Yoga. She liked this style because it is dynamic, creative and focuses on the specific needs of a particular body. We are all unique, so Yoga is there for each of us! Look forward to practicing together

Johanka Lukešová

Jóga pro mě zpočátku znamenala jen fyzické cvičení a relaxaci. Skrze toto nastavení mne však postupně přivedla k hlubšímu pochopení této duchovní praxe.
Když jsem tak svou vlastní individuální cestou začala hlouběji poznávat své tělo, svou mysl i svého vnitřního ducha, jóga se pro mne stala darem, za který jsem ze srdce vděčná. Je to tato má osobní zkušenost, která mne inspirovala jógu učit s nadějí, že bych mohla snad i pomoci ostatním nasvítit tuto cestu, která není o akceptování mých poznání, ale která vede k transformaci sebe samého a k objevování vlastní pravdy.
Mám trenérský kurz Yoga Alliance RYT-200 pro jógu multistyle a meditace (z Indie) a jógu a meditace jsem studovala pod vedením zkušených učitelů v Indii, Francii a ČR. Aktuálně studuju psychoterapii a pomáhám asistovat u procesů Avalon breathwork.