Lekce 

Ashtanga Vinyasa

První série Ashtanga jógy spojená s vinyasou tzn. pozdrav Slunce A a B, dech ujjayi, směr pohledu drishti a bandhy. Projdeme si v sanskrtu všechny stojné, závěrečné pozice  a tři poslední pozice v sedě. Hodina je udržována v rytmu a zvyšuje svou dynamikou výdrž a kondici Vašeho těla. Je třeba disciplínu, pozitivní přístup a vše přijde samo.

Pondělí, úterý, středa, a Čtvrtek od 7:00 do 8:00 ráno

Pondělí a pátek 17:00 do 18:00 a středa 19:00 do 20:00 se Sandrou Laurencovou.

Dynamická vinyasa

Sekvence sestavená tak, aby se Vaše páteř otáčela do všech možných i nemožných směrů. V poměrně rychlém tempu, ve společnosti krůpějí potu, tak nabouráte svoje limity. Nádech, výdech ... 

Hatha flow

Hledáte klidnějsí styl jógy, kde budete mít šanci procítit každou pozici? Hatha jóga se vyznačuje delšími výdržemi v pozicích, které tělu pomáhají postupně nabrat sílu a flexibilitu zároveň. Celá praxe bude jemně plynout od přípravných pozic, přes pozdravy slunce a velmi jemné vinyasy až na zem, kde se ukotvíte a připravíte tělo na zaslouženou závěrečnou relaxaci.


Jóga od začátku

Lekce zaměřená na pochopení základních principů praxe jógy, při které se dozví nové i pokročilejší jogíni. Tempo je pomalejší a klade se důraz na správné provedení ásány. Vhodné pro všechny, kteří s jógou začínají a chtějí své tělo nastavovat správně i pro ty, kteří chtějí svou praxi zdokonalit.

čtvrtek od 19,15 do 20,15

Joyful flow

Joyful Flow is a class where we can gain strength and flexibility in a joyful way. Natural movements are added to traditional yoga poses. We draw our attention to our breathing and we synchronise our moves with our breathing. We draw our attention to our body to get a feedback where and how our body wants to move. We add mindfulness to each movement by listening to ourselves, by being present in our body. We will also practice pranayama (breathing exercises) and yoga therapy for the back and hips. The idea for this class is to feel spaciousness in the body and rest in mind.

Every Monday 18,30 to 19:30 and Tuesday 17,30 to 18,30 with Olga Bubnová.


Ranní rituál

Ranní rituál je lekcí dynamické vinjásy. Jsou to jednotlivé ásany plynoucí v rytmu dechu a nastartují celý organismus. Zlepšíte si pružnost kloubů, narovnáte záda a držení těla, uvolníte myšlenky a rozproudíte ve svém těle energii potřebnou pro fungování po celý den. Ranní rituál je účinný způsob, jak si nastavit tělo i duši na den, do kterého jste se právě probudili.Ranní vinyasa

Co může být lepší než ranní jógová praxe? Nalézt hned ráno svůj dech, soustředění, ukotvit ho v pohybu z asány
do asány a následně plně probuzení kráčet svým dnem. Jako každá vinyasa i tato v sobě bude ukrývat kromě precizního provedení, smysluplné návaznosti asán a uvolnění také kreativitu a hravost. Přibalte si úsměv a ranní vinyasa může začít.

pátek od 07:00 z terezo hortova


Soul flow

 Soul flow je pomalejší lekcí vinjásového typu s duchovním přesahem vycházejícím z tradičního přístupu Hatha jógy. Je středně fyzicky náročná, s prvky pránajámy, koncentrace a meditace, s nabízenými modifikacemi pro různé úrovně bytí a vnímání. Objevte v sobě opravdovost a dovolte si být autentičtí. Na nic jiného v tomto životě není čas!

"Neboť až tam v tichu za myšlenkami může dojít k propojení všech našich pěti těl, jež cílem jógy jest. A člověku, který se setká se svou duší a tělem blaženosti, se mění život."

Každý čtvrtek od 17,30 do 18,45 s Petrou Plutnarovou. 

Strong vinyasa 

Dynamic sequence created to heal your spine and rotate in all ways. Pushing the limits accompanish drops of sweat.

Dynamická sekvence vytvořená k léčbě páteře a jejímu protažení ve všech směrech. Překonávání limitů spojených s padajícími krůpějemi potu.

V úterý (19:00 do 20:00) s Martinou Barabas a Čtvrtek (19:15 do 20:15) s terezo hortova

Dynamic Flow in ENG

Join us for dynamic and joyful vinyasa . We will gain strength and flexibility in a joyful way. We will synchronise our moves with the breathing. We will stretch mindfully and with care. We will have fun in reversed and balancing poses. We will practice pranayama (breathing exercises). We will try a lot from what yoga offers and find out what suits us today. And we will smile :)

Every Monday, 18,30 till 19,45 with Olga Bubnova.

Sobotní dynamická Vinyasa

Vinyasa jóga je dynamické plynutí v pozicích na vlně dechu. V průběhu se rytmus proměňuje, praxe ásan se zpomaluje a zrychluje, v některých pozicích se zůstává déle, což je záhy prostřídáno dynamičtější sestavou. Nejrychlejší dynamika, která se vám může stát, je jen ta, kterou vám dovolí váš dech. Tělo se zpevní a získá pružnost, mysl se uvolní a tělo se pročistí. 

Každou sobotu od 11:00 do 12:00 s Marina Petrovna a nedele v  18:00

Jin jóga

Většina z vás je zasvěcena do světa jógy "Jangové", ať už je to například Hatha, Vinyasa nebo Ashtanga jóga. Všechny tyto styly se zaměřují na pohyb, na zapojení našeho svalstva, s cílem rozproudit nám krev v těle. Jin jóga je ale opak - pomalá, jemná a něžná praxe, takové pohlazení sami sebe. V pozicích zůstáváme déle, až několik minut, v klidu a tichosti, se svaly uvolněnými. Nikam nespěcháme a pozorujeme postupné uvolnění a otevření těla i mysli. Uvolněním svalů umožňujeme aby jednotlivé pozice působili na hlubší vrstvy našeho těla. V těchto hlubších vrstvách se obvykle ukládají naše nezpracované, každodenní stresy, emoce a vnitřní konflikty. Mírným a déle trvajícím tlakem jednotlivých Jinových pozic podporujeme jejich uvolnění na povrch, a tím přispíváme k odpourávání napětí v našem těle a k celkové vnitřní pohodě. Pro maximální uvolnění svalů používáme pomůcky (bolstery, bloky a deky). Vhodné pro všechny věkové skupiny a úrovně. Doporučujeme s sebou teplé oblečení.

 
Každou středu  od 17:30 do 18:45 s Martinou Barabas.